win2: Πρόγραμμα excel για οικοδομικές άδειες και εγκρίσεις εργασιών δόμησης μικρής κλίμακας
Αποτελέσματα: 1 έως 20 από σύνολο 23

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. (επάνω) - Ανάρτηση #12
    Μηχανικός
    Πολιτικός Μηχανικός
    Το Αβατάριο του μέλους zavi@tee.gr
    Εγγραφή
    19.10.2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτ.
    168
    Εύσημα

    έδωσε
    8
    έλαβε
    80
    Αρχεία

    Λήψεις
    19
    Ανέβασε
    5

    Προεπιλογή

    @rigid:

    Να προτιμήσεις pda-gps,και σε καμία περίπτωση pna-gps.

    Η διαφορά είναι η εξής:τα pna πλέον τα κλειδώνουν κ δέχονται συγκεκριμένο λογισμικό.Πουλάνε φτηνά το hardware γιατί περιμένουν να τα αρπάξουν από το software,ως after sale services.Αποτέλεσμα αυτού,είναι είτε ν αγοράζεις κάθε 1-2 χρόνια το ίδιο software σε εξωφρενική τιμή,ή να αγοράζεις καινούριο pna.

    Γι'΄αυτόν ακριβώς το λόγο αποσύρουν σιγά-σιγά τα pna-gps.Εμένα το δικό μου κράτησε 4 χρόνια(στο τέλος το έκαψα-μη γελάτε) κ έκανε απόσβεση με το πρώτο μπλόκο.Το αγόρασα λόγω Τροχαίας Τρικάλων,τον καιρό που δούλευα στα βουνά σου rigid και ''απογειωνόμουν'' για Αθήνα.Thus,το ρητό ''ο Θεός να σε φυλάει από Μηχανικό που σχολάει''.
    Έκτοτε,δεν με ξανασταμάτησε μπλόκο,αλλά το δικαστήριο από το πρώτο δεν το έχω γλυτώσει ακόμη, παρά το γεγονός ότι μου πήραν άδεια-δίπλωμα-πινακίδες για 6 μήνες και αναγκαζόμουν να ζω ως ταλιμπάν.

    Αν καταφέρεις να βρεις το Mio P560,στο συνιστώ με κλειστά μάτια.Εναλλακτικά,αν βρεις το Mio Ρ360 πάρτο κ αυτό με κλειστά μάτια,διότι τα αποσύρουν από την αγορά της Ελλάδος ως μη κερδοφόρα,αφού αντέχουν και επίσης το λειτουργικό τους είναι ξεκλείδωτο,άρα μπορείς να εγκαθιστάς προγράμματα.Μπορείς δηλαδή να το χρησιμοποιείς και ως pocket pc,εγώ για παράδειγμα είχα και autocad σε αυτό και σε δύσκολες ώρες και μέρη άνοιγα κανονικότατα τα σχέδια.

    Να μην προτιμήσεις σε καμία περίπτωση συνδυασμό κινητού με gps,είναι τρελή μούφα κ θα σου σπάσει τα νεύρα.

    Είμαι μανιακά εξαρτημένος από το pda-gps μου κ τρελός gadgetάκιας στα gps.Μio και πάλι Mio for ever!!

    Θα βρεις το P360 στα 210 ευρώ και το P560 στα 350-ΑΝ ΤΑ ΒΡΕΙΣ,γιατί εξαντλήθηκαν και ΔΕΝ θα γίνουν καινούριες εισαγωγές.Στα συνιστώ τόσο πολύ,ώστε σου προτείνω ακόμη και αν τα βρεις από Κίνα,ΠΑΡΤΑ στα δευτερόλεπτο.Γενικά,containers με pdas-gps ΔΕΝ θα ξαναεισαχθούν στην Ευρώπη.Γϊνεται ολοκληρωτική στροφή στην αγορά.Τα pnas-gps πλέον δεν δέχονται ούτε freeware!!!Τί νταβατζιλίκι είναι αυτό Θεέ μου?

    τέλεια links για POIS:
    www.poiplaza.com
    http://metro.nanika.net/ ------->Τ-Ο Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Ο-Τ-Α-Τ-Ο freeware,ειδικά για όσους ταξιδεύουν στο εξωτερικό,πήγα από την πόρτα μου στην πόρτα ξαδέλφου στο Λονδίνο χρησιμοποιώντας ΜΟΝΟ συγκοινωνίες,χωρίς να ρωτήσω ούτε ένα Εγγλέζο,ομοίως στο Βερολίνο κινήθηκα με κλειστά μάτια με συγκοινωνίες!!!!!!!!!!!!!
    www.bloka.gr
    http://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx

    και έχω και τόνους από warez αλλά δεν νομίζω ότι επιτρέπονται στο παρόν φόρουμ να παρατεθούν.........

    Βρείτε POIS(points of interest) για μπλόκα,κάμερες,επικίνδυνα σημεία,επικίνδυνες στροφές,βενζινάδικα με νοθευμένα καύσιμα,οίκους ανοχής ,μνημεία,τουριστικά αξιοθέατα και ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ μπορείτε να φανταστείτε και μοιραστείτε τα!Ανανεώνονται διαρκώς κ αν θέλετε μπορείτε να συμμετάσχετε στην ανανέωσή τους!Γίνεται από εθελοντικές ομάδες χρηστών.Επίσης,απίστευτα freewares για χρονομέτρηση αποστάσεων,data από διαδρομές,μέσους χρόνους,ειδική κατανάλωση διαδρομής και 50.000 άλλες χρήσεις αρκεί να έχετε χρόνο.....!!!!!!

    Can't live without Mio!!!!!!!

    Ύστερα από ατελείωτα παρακάλια στο γαμπρό μου,αφού έκαψα το P550 που είχα,κατάφερα!!!!!!!! τελικά να βρω το P360,αφού το P560 δεν υπάρχει ούτε στο e-bay.......

    Αυτά
    Τελευταία επεξεργασία από τον χρήστη rigid_joint : 20.01.2010 στις 10:30
    My triumphs,My mistakes.....

  2. Ευχαριστούν οι:


Παρόμοια θέματα

  1. Πρόγραμμα υπολογισμού φορτίου αξόνων αυτοκινήτου λόγο αλλαγής κινητήρα
    Από το μέλος jtsep στη θεματική κατηγορία Στατικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 28.03.2017, 13:12
  2. Υπολογισμός του ποσού εισφοράς ανά θέση στάθμευσης αυτοκινήτου ( Παράγραφος 2 του άρθρου 5 ΤΟΥ Ν.1221/1981)
    Από το μέλος advice4u στη θεματική κατηγορία Άδειες, Διαδικασίες, Δικαιολογητικά
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταία Ανάρτηση: 05.06.2015, 19:36
  3. Εκκαθαρισρτική ΦΠΑ και δαπάνες αυτοκινήτου
    Από το μέλος spiderman στη θεματική κατηγορία Ρωτήστε τον Νίκο Κολυδά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταία Ανάρτηση: 22.02.2011, 11:51
  4. Χρονομίσθωση (leasing) αυτοκινήτου
    Από το μέλος SMBD στη θεματική κατηγορία Αμοιβές - Φορολογικά/Λογιστικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταία Ανάρτηση: 25.09.2010, 08:16

Ετικέτες Θέματος

Τα Δικαιώματα σας

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •